Sarai Walker

1 Dietland

Author : Sarai Walker
Genre :  Literary  Books  Fiction & Literature 
Price :  $9.99
Release Date :  2016-05-24
Description :  <b>AN AMC ORIGINAL SERIES<br /> FROM EXECUTIVE PRODUCER MARTI NOXON,&#xa0;<br /> STARRING JOY NASH AND JULIANNA MARGULIES</b><br /><br /><b>A Best Book of the Year</b><br /><i>Entertainment Weekly</i> • Bustle • Amazon • Women’s National Book Association • <i>Kirkus Reviews</i> • <i>BookPage</i> • Kobo • LitReactor<br /> &#xa0;&#xa0;<br /> “Audacious and gutsy and heartbreaking — <i>Dietland</i> completely blew me away.” — Jennifer Weiner<br /><br /><b><i>The diet revolution is here. And it’s armed.</i></b><br /> &#xa0;<br /> Plum Kettle does her best not to be noticed, because when you’re fat, to be noticed is to be judged. With her job answering fan mail for a teen magazine, she is biding her time until her weight-loss surgery. But when a mysterious woman in colorful tights and combat boots begins following her, Plum falls down a rabbit hole into the world of Calliope House — an underground community of women who reject society’s rules — and is forced to confront the real costs of becoming “beautiful.” At the same time, a guerilla group begins terrorizing a world that mistreats women, and Plum becomes entangled in a sinister plot. The consequences are explosive.<br /><br /> “A giddy revenge fantasy that will shake up your thinking and burrow under your skin” (<i>Entertainment Weekly</i>), <i>Dietland </i>takes on the beauty industry, gender inequality, and our weight-loss obsession — with fists flying.

2 Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Author : Sarai Walker
Genre :  Fiction & Literature  Books 
Price :  $0.99
Release Date :  2014-09-12
Description :  <b><i>Román, který staví na hlavu kult věčné krásy, věčného mládí a povinné štíhlosti.</i></b><br /> Alice Bluma Kettleová je externí redaktorkou časopisu pro teenagery a šetří na operaci, po které konečně zhubne. Je tímto úkolem posedlá, v průběhu let se z jeho naplnění stala chorobná posedlost. Bluma své otylé tělo nesnáší, viní ho ze všech proher, a s vidinou šťastných zítřků nakupuje šaty pro své budoucí, štíhlé a šťastné já.<br /> Když už je vytoužený cíl na dosah, začnou se kolem Blumy dít podivné věci, které odvedou její pozornost docela jinam. Vírem událostí je vtažena do temného světa tajemné Jennifer, která se rafinovaně a dosti krutě mstí mužům za násilí či bezpráví, jehož se dopustili na ženách. Bluma je zpočátku neúčastným pozorovatelem, který pasivně, ač s lehkým úžasem, přijímá všechny podivnosti kolem sebe. Teprve když tento nový svět začne prorůstat do jejího soukromí a donutí ji hrábnout si až na dno sil, Bluma pochopí, že pokud chce být někdy šťastná, musí se přestat poměřovat podle pravidel, které jí celý život nastavovaly pokřivené zrcadlo.<br /> Alice v říši divů je přiznanou parafrází Alenky – i tato hrdinka užasle přichází do netušeného světa plného podivných postav. Rozdíl však spočívá v tom, že v této knize ten podivný svět poznáváme. Denně se v něm pohybujeme, a tak jsme ty podivnosti mnohdy přijali za samozřejmost. Blumina dramatická cesta ústí v závěr, který je naprostým protikladem obvyklých konců v tomto žánru. Bluma totiž zjišťuje, že člověk může být "celý", i když nenašel (a nehledá!) svou druhou polovinu.About This Site  Privacy Policy

© OKIHIKA.COM

the Apple logo, iPhone, iPod touch, and iTunes are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries.